.

על רגעים של ריפוי בטיפול

זיגמונד פרויד: "כאשר ההשראה לא באה אלי, אני יוצא ופוגש אותה בחצי הדרך."

מהו ריפוי וכיצד הוא מופיע בטיפול? על כך נכתב ונלמד רבות. לאורך ההיסטוריה האנושית מנסה האדם להבין ולכוון את התהליך הזה בהקשר טיפולי. אותם רגעים בהם מתרחש ריפוי באדם ובקשר הטיפולי הם רגעים רבי קסם ומסתורין.

כאשר תופעה זו מתרחשת, אנחנו חווים שינוי משמעותי בחוויית העצמי ובקשר עם האחר. התודעה נפתחת אל מרחבים חדשים מעבר למבנים המוכרים של יחסי העברה. סוג של אחדות רוממות רוח, שותפות והכרת תודה הם מהמאפיינים של חוויה זו. נראה כי השהייה במרחב זה היא אומנות בפני עצמה. התעוררותה של ההתרגשות הקשורה בתחושת ההישג והפרשנות ביחס למתרחש מפיגים את הקסם. החוויה מתעצמת וזורמת עם התעוררות התודעה למרחבי עצמי חדשים.

באיזו מידה ריפוי קשור באמפתיה, חמלה או אהבה? האם הוא יכול להתהוות גם במרחב שאינו מאופיין בקרבה רגשית בין אישית? האם יש כלי או מתודה ברורה להניע תהליך זה? ואולי לכל אדם יש נתיב או אופן ייחודי לו המאפשר את אותם רגעים?

הכמיהה העמוקה ולפעמים הלא מודעת, של הנפש לאותם רגעי ריפוי וחיבור פוגשת את הרצון המודע לדעת ולהבין את הרבדים המרכיבים את תהליך הריפוי במרחב הדיאדי.

פרידריך ניטשה: "אם חפץ אתה בשלוות נפש ובאושר - האמן; אם נוהה אתה אחרי האמת - חקור"

בהשתלמות נלמד להיעזר באלמנטים מערכתיים על מנת לגלות עוד על הרובד של חווית הקסם במרחב הטיפולי. נבדוק אופנים נוספים לאפשר רגעים אלה ונשאל מה יכול לתת להם יותר מקום ונוכחות.

מי מנחה?

את הקורס מנחים:

גיל ארד - ECP, ראש התוכנית להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה גופנית בשיטת הביוסינתזה. מנחה בינלאומי בכיר, מדריך מוסמך ופסיכותרפיסט מוכר ע"י הארגון הארופאי לפסיכותרפיה. סקרן ביחס לאופנים בהם ניתן לשלב את התפישה המערכתית בטיפול.

ישי גסטר - מייסד ביה"ס ללימודיי הקונסטלציה המשפחתית בישראל, מנחה קונסטלציה ופסיכותרפיסט אינטגרטיבי.

 

"זהו הקורס השלישי שאנחנו מנחים יחד. גילינו את היופי וההנאה שביצירה המשותפת ונשמח לחלוק את זה איתך" 

מתי?

יום שלישי 17 ורביעי 18  ליולי 2018

09:30 -16:30

 

קהל יעד?

מטפלים מגישות ושיטות שונות. 

לא נדרש ידע קודם.

עלויות?

דמי השתתפות  1,150 ש"ח

בהרשמה מוקדמת עד 07 ליולי - 980 ש"ח

היכן? 

בתל אביב, מיקום מדוייק ימסר בהמשך.

לפרטים נוספים והרשמה 

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.